Doubí obhájilo vítězství v Turnaji starých gard, domácí borci skončili třetí

01.07.2012 11:28

Zatím nejteplejší den letošního roku byl na hřišti v Bílém Podolí ve znamení Turnaje starých gard. Kromě domácí staré gardy Bílé Podolí diváci mohli vidět v akci staré gardy Záboří nad Labem, Vrdů a Doubí. Po dramatickém semifinále i finále nakonec prvenství obhájili starší pánové z Liberce - Doubí. Hrálo se podle pravidel FAČR na 2x30 minut.

Úvodní rozlosování proti sobě do semifinále postavilo dvojice Záboří nad Labem - Doubí a Vrdy - Bílé Podolí.

Semifinále:

Záboří nad Labem - Doubí 1:2 (0:1)

Branky: 42. Radouš z penalty - 22. Smejkal, 57. Tomášek

Vrdy - Bílé Podolí 5:1 (2:1)

Branky: 6. a 55. Novák, 30. a 50. Bíža, 52. Hájek - 10. Antoš

Zápas o 3. místo

Záboří nad Labem - Bílé Podolí 2:6 (1:4)

Branky: 11. Čarm, 38. Šanc - 5. Spáčil, 18., 27., 32. a 40. Antoš, 23. Šváb

Domácí si chtěli spravit chuť po nepovedeném semifinále a brzy se ujali vedení brankou Spáčila, ovšem zábořští se nevzdali a Čarm srovnal na 1:1. Potom rozjel svůj brankostroj Antoš, který těžil z výborných přihrávek svých spoluhráčů, a rozhodl o třetí místu pro pořádající celek. Jednu branku přidal i Šváb, na druhé straně korigoval v závěru Šanc.

Finále

Doubí - Vrdy 3:1 (2:1)

Vrdy se dostaly brzy do vedení po Hájkově hlavičce, ale ještě do poločasu (pro velké vedro 2x20 minut) otočili Smejkal s Kozákem. Druhý poločas byl vyrovnaný, Vrdy se snažily o kýžený gól, ale Novák trefil jen břevno a Hájek prázdnou bránu přestřelil. Na druhé straně předvedl fotbalovou parádu Sviňka, který lobem pod břevno rozhodl o vítězství Doubí.

Branky: 12. Smejkal, 16. Kozák, 38. Sviňka - 2. Hájek

Fotogalerie: Turnaj starých gard 2012

Sestavy

Bílé Podolí: Hladík - Topinka, Langr, Lehman, Procházka, Brunclík, Šváb, Štoček L., Spáčil, Štoček J., Toman R., Vančura, Heřmánek, Antoš, Seidl.

Záboří nad Labem: Mach, Robovský - Radouš, Blahout, Hájek, Doležal, Kotlář, Valášek, Hejduk, Hamza, Pospíšil, Král, Čarm, Vorlíček.

Vrdy: Šolta - Novák, Cakl, Hájek, Syrový, Vondráček, Dalešický, Polák, Bíža P., Kalousek, Lhota, Franc.

Doubí: Venc M. - Ryvol, Zákoutský, Vobejda, Tomášek, Jošt, Růžička, Šlambor, Machatý, Venc Z., Kozák, Dvořák, Kerner, Sviňka, Smejkal.

Rozhodčí: Kracík