Dramatické tenisové utkání

23.11.2008 13:12

V nedělním dopoledni se v chotusické tenisové hale proti sobě postavili ve velmi prestižním souboji na jedné straně Luboš Štoček s Josefem Formánkem alias Formasem a na straně druhé Míra Štoček s Honzou Spáčilem. Utkání bylo velmi vyrovnané, 1. set vyhráli Luboš s Formasem 7: 6, ve 2. setu vedli Míra s Honzou již 3: 0, soupeř vyrovnal na 3: 3, poté přišla další "šňůra" tří vyhraných her po sobě Míry s Honzou - 6: 3. Zápas gradoval ve třetím, rozhodujícím setu - Míra s Honzou se dostali do vedení 4: 0, ale Formas s Lubošem se nevzdali a vyrovnali na 4: 4, poté se dokonce dostali do vedení 5: 4 a za tohoto stavu v další hře vedli 40: 15 a měli 2 mečboly. V rozhodující chvíli však nedokázali na síti uhrát 3 nalité míče a když Míra Štoček 3x fantasticky zaservíroval, byl stav 5: 5.  Další průběh si Honza s Mírou již pohlídali a v rozhodujícím setu zvítězili 7: 5.