Benago v Ratajích nebodovalo

06.11.2018 13:19

Rataje nad Sázavou - Bílé Podolí 5:1 (3:1)

Benago cestovalo na druhý konec okresu k souboji o třetí místo tabulky. Od domácí "staré gardy" však dostalo pětigólovou lekci, a to ještě brankář Beran zneškodnil penaltu.

Podolští se na nerovném terénu nemohli dostat za obranu domácích. Naopak Ratajští už v 9. minutě předvedli rychlý protiútok, který skončil samostatným únikem a brankou na 1:0. Podolští se v obraně nepoučili a ve 23. minutě v situaci jako přes kopírák inkasovali podruhé - 2:0. Když ve 35. minutě Fencl přeloboval Berana a zvýšil na 3:0, vypadalo to na pořádný průšvih, ale ještě do poločasu se podařilo snížit Švadlenkovi na 3:1.

Ve druhém poločase se hrálo na jednu bránu a vypadalo to, že je otázka času, kdy hosté sníží. Jenže Kachmarskyy po centru Kupky mířil nad bránu, podobně jako Štoček o chvíli později při střele z vápna. Největší šanci na snížení spálil Weinlich, který po Kachmarského střele do břevna nedokázal dorazit míč do prázdné brány! Postupem času šlo však ze strany hostů o čím dál větší křeč a naopak domácí rozhodli definitivně. V 75. minutě sice Beran vyrazil penaltu, ale v 80. a 85. minutě upravil konečné skóre na 5:1 střídající Vacka.

Na téžkém terénu se hostům nedařila kombinace a průniky v přehuštěném středu hřiště domácí bez větších problémů zachytávali. Díky pěti vstřeleným brankám Rataje vyhrály zaslouženě a uhájily třetí místo v tabulce. Podolští zůstávají pátí, ale opět se dostali do záporného skóre. V příštím kole se hraje derby proti Horušicím v sobotu od 14 hodin v Bílém Podolí.

Branky: 9. Uher, 23. Svoboda, 35. Fencl, 80. a 85. Vacka - 40. Švadlenka.

Sestava BP: Beran - Radek Toman ml. (46. Jan Švadlenka), Kupka, Šilha, Jansa - Horký, Luboš Štoček, Tomáš Švadlenka, Novotný - Radek Toman st. (46. Weinlich), Kachmarskyy.

Sestava Rataje: Koldcsiter - Chlád, Svoboda, Novotný, Čepelák, Sojka, Uher, Forman, Staněk, Fencl, Jelínek. Střídal: Vacka.

Rozhodčí: Kracík Luděk.

Zpět