FC Bílé Podolí A - AFK Pečky 3: 2 (3: 0)

01.09.2008 12:55

Do B. Podolí zajíždělo ambiciózní mužstvo AFK Pečky, s kterým domácí v minulé sezóně sehráli dvě utkání 2 : 2 v Pečkách, 4 : 3 v B.Podolí. Kobylky potřebovaly potvrdit bodový zisk z Velimi, což se s vypětím všech sil nakonec podařilo, také hosté pomýšleli na body. Pečky poprvé zahrozily už ve 4. minutě střelou vedle domácí branky, ale pak převzali iniciativu domácí v 7. minutě chybělo jen málo, aby Spáčil zužitkoval centr z přímého volného kopu, v 15. minutě Chadraba trefuje hostující hráče ve zdi, v 17. minutě chytá brankář Hemmer střelu Skaly a v následující minutě nádherně uvolňuje Chadraba Jelínka a jeho střelu vyráží Hemmer na rohový kop a po jeho zahrání tečuje míč Chadraba a domácí vedou 1: 0. Hosté se snaží rychlými protiútoky vyrovnat, avšak nedorozumění obránců Peček využívá Josef Fejfar a střílí 2: 0. Domácí mají míč pod kontrolou a v 27. minutě po centru Chadraby zakončuje hlavou těsně vedle Spáčil, v 36. minutě centr Fejfara a následná hlavička Jelínka končí v náručí brankáře Hemmera. Závěr poločasu patří domácím Svoboda zvyšuje střelou z přímého kopu (33 m) na 3: 0.

Druhý poločas je úplně o něčem jiném, hosté nemají co ztratit a získávají herní převahu, domácí jen brání, až přichází 53. minuta. U pomezní čáry je faulován bez míče Chadraba (rozhodčí dává hostujícímu Hanušovi jen ŽK, ačkoliv by měla následovat ČK), který musí být střídán. V 59. minutě opět fauluje Hanuš zezadu Čakovského, ale než se rozhodčí vzpamatuje, tak hosté Hanuše vystřídají a mohou hrát dále v 11 hráčích, což využijí ke zkorigování výsledku na 3 : 2 - v 65. minutě neuhlídá Semínko nabíhajícího L. Lva a ten hlavou snižuje na 3 : 1,  Pečky cítí šanci a v 67. minutě domácí hráči nechají projít středem opět Lva a ten nezaváhá 3 : 2. Podolští brání výsledek a hosté mají v 77. minutě šanci vyrovnat, ale hlavička Kejdy končí nad domácí brankou. Závěr utkání mnoho fotbalu nepřinesl, hosté se snažili útočit a domácí bránili výsledek zpomalováním hry. Nakonec body zůstaly v Bílém Podolí.

Sestavy:

Pečky:  Hemmer – Březina, Hovorka, Hanuš,Plaček – Braňka, Modrovič,Vlk, Melíšek – Kejda, Lev, trenér Vlk Lukáš

B.Podolí : Beran – Šmíd, Semínko, Svoboda, Skala – Fejfar,L.Štoček, Šálený, Spáčil -  Jelínek, Chadraba (53´Čakovský)

Branky : 18´Chadraba,22´Jo.Fejfar, 44´Svoboda - 65´a 67´Lev

Rozhodčí : Macháček Milan z Benešova – AR1 Matoušek Lukáš z Vlašimi, AR2 Kudrjavcev Jan z Čerčan

trenér Čepek : „ Utkání z našeho pohledu připomínalo léto, zimu s dárkem tří bodů pro naše mužstvo, fotbalový bůh stál při nás. Z dobře rozehraného zápasu bylo nakonec drama.“