V Lysé brali bod, měli být tři

14.10.2008 08:09

FK Slovan Lysá nad Labem – FC Bílé Podolí 4:4 (1:3): Po výprasku v Libodřicích jsme opět hráli venku, a to v Lysé nad Labem. Soupeř figuroval v tabulce o jedno místo výše. Přivítal nás nádherný sportovní areál (kvalitní trávník, vynikající kabiny, sociální zařízení, hlasatelská služba). Začátek utkání patřil domácím – první jejich šanci v 8. min. zachránil Svoboda, když odehrál míč na rohový kop. Tentýž hráč dostává v 9. min. ŽK za řečnění a následně nepřímý kop proměnil domácí Novák hlavou ve vedoucí branku 1: 0. Hosté se probudili a získali střed hřiště a vytvořili si gólové možnosti. V 18. min. Semínkovu střelu tečoval L. Toman, která skončila 1 m vedle domácí branky, ve 22. min. střelu Chadraby z pravé strany vyrazil brankář Zahrádka na rohový kop a z něho L. Štoček střílel hlavou těsně nad, domácí brankář se poté přiznal k teči. Z následně nakrátko rozehraného rohového kopu prostřelil L. Štoček hradbu těl 1: 1. Ve 32. min. po přihrávce Šáleného se uvolnil v pokutovém území Spáčil a střelou k tyči zvyšuje na 1: 2. Ve 44. min. padla nejkrásnější branka zápasu.  L. Štoček z rohu pokutového území trefuje protilehlou šibenici domácí branky 1: 3. V předchozí 43. min. dostává ŽK domácí hrající trenér Doležal za faul na Semínka.

Druhý poločas začal tradičně, hosté přestali bojovat ve středu hrací plochy a následně přišel trest v 57. min. - domácí Macura hlavou snížil na 2: 3. Další trest za pasivní hru se dostavil v 59. min., kdy zbytečně u postranní čáry fauloval R. Svoboda stojícího soupeře a uviděl druhou ŽK a následně ČK (po zásluze). Z rozehraného přímého kopu se podařilo domácím vyrovnat Duchoslavem 3: 3. Hosté čekali na poslední hřebík do rakve tj. vítězný gól domácích. Udeřilo však v domácím pokutovém území, v 69. min. utekl po pravé straně Fejfar a jeho přesný centr zakončil hlavou R. Toman 3: 4. Domácí se snažili vyrovnat, což se jim podařilo v 78. min. zásluhou hostujícího Šmída, který fauloval ve svém pokutovém území protihráče, který neměl míč, rozhodčí nařídil pokutový kop a obránci udělil ŽK. Domácí Duchoslav pokutový kop proměnil -  4: 4. Do konce utkání si obě družstva vytvořila po jedné šanci – hostující Jelínek v 82. min. po centru Fejfara střílí hlavou těsně vedle a v 87. min. vyrazil hostující Beran prudkou střelu směřující do branky. V závěru utkání dostali ŽK: 88. min. domácí Novák za faul a hostující Šálený za nechtěné odkopnutí míče do protihráče v přerušené hře. Na závěr rozhodčí k údivu všech přítomných nastavil 5 minut.

Sestava Bílé Podolí: Beran – L. Toman, Semínko, Svoboda, Skala – Jos. Fejfar, R. Toman, L. Štoček, Jan Spáčil – Chadraba, Šálený

Střídání: 56. min. Jelínek za Chadrabu, 70. min. Šmíd za Skalu, 88. min. Šilha za Fejfara

Sestava Lysá nad Labem: Zahrádka, Kapička, Doležal st., Pospíšil, Gregar, Jelínek, Novák, Bäumelt, Aydan – Macura, Duchoslav

Střídání: 46. min. Doležal ml. za Aydana, 80. min. Málek za Jelínka

Rozhodčí: Votoček Radek – Tylchert Michal, Kukr Vladimír

Delegát svazu: Vokatý Zdeněk

Trenér hostí M. Čepek: „Byla škoda, že jsme museli střídat, ale všichni naši střídaní hráči hlásili zranění. Takto dobře rozehrané utkání by mělo naše mužstvo dovést do vítězného konce. Ztrátu výhry způsobili hlavně chyby jednotlivců, ale i výpadek úvodní čtvrthodiny 2. poločasu. Pro naše mužstvo je často poločasová přestávka za trest.“