Vydřené vítězství nad Paběnicemi

29.09.2008 08:47

První okresní derby v I. B třídě domácí zvládli, přestože průběh utkání byl velmi dramatický. Obě mužstva postrádala několik hráčů základní sestavy. Úvodní desetiminutovka patřila domácím, kteří si vytvořili 3 gólové šance (4´ L. Štoček, 6´ Chadraba, 10´ R. Toman) bez gólového využití. Hosté mohli střelit branku ve 23. minutě, ale střela po centru z rohového kopu skončila těsně vedle domácí branky. Opět se potvrdilo fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 29. minutě zatáhl míč Šálený, jeho centr před hostující branku neproměnil L. Štoček (vyložená šance) a hosté podnikli rychlý protiútok, který zakončil střelou v pádu Lukáš Votava 0: 1. Závěr poločasu vyšel domácím na 110 %. V 40´ zahrál rohový kop Spáčil, míč prolétl až na zadní tyč, kde stál neobsazený L.Štoček a hlavou skóroval na 1: 1. V 44´ přihrávku Skaly zavěsil L. Štoček pod břevno hostující branky 2: 1. V nastaveném času prvního poločasu zahrával Spáčil rohový kop a L. Štoček si naběhl k přední tyči a hlavou skóroval 3: 1.

Druhý poločas začal srážkou domácího Semínka a hostujícího Blahníka, hostující hráč musel pro zranění střídat. V 55´ vyrazil střelu Chadraby brankář Mužátko na rohový kop, v 58´ se zranil domácí Skala, když zahrával míč do autu a z následného autového vhazování zakončil střelou z hranice šestnáctky hostující Blažek a domácí brankář Beran chyboval 3: 2. Hosté se snažili vyrovnat stav utkání, ale nezvládali své emoce (dostali 3 ŽK za řečnění). V 75´centroval zprava Čakovský a L. Štoček střílel hlavou těsně vedle. Hosté si vytvořili šanci v 76´ minutě, centr Nováka (55 let) domácí ještě zažehnali, ale podobnou situaci totožného hráče ze 78´ nezvládli a hostující Blažek střelou přes hlavu vyrovnal 3: 3. Z jasného utkání se stalo drama, ale se šťastným koncem pro domácí. Rohový kop Štočka z 81´ proměnil ve vítěznou branku L. Toman 4: 3. Poslední slovo v utkání měl Spáčil v 87´, ale jeho střela skončila nad hostující brankou.

Sestava B.P.: Beran – L. Toman, Semínko, Svoboda, Šmíd – R. Toman, Skala, Chadraba, Spáčil – L. Štoček, Šálený, trenér: M. Čepek

Střídání: 59´ Čakovský za Skalu, 84´ Kupka za R. Tomana, připraveni Marek, Radovnický

Rozhodčí: Kuka(M.Boleslav) – Pechanec(M.Boleslav), Pudil(Kutná Hora)

Sestava Paběnice: P.Mužátko – Malínek, D.Mužátko, Blažek, Sedláček – Kolář, Bohatý, Blahník, Šrámek – L.Votava, O.Votava, trenér L.Votava

Střídání : 46 ´Novák za L.Votavu , 47´ Kozel za Blahníka